چهارشنبه، اردیبهشت ۱۶، ۱۳۸۸

اطلاعيه درباره استعفاء از مديريت ايران گلوبال

اطلاعيه درباره استعفاء از مديريت ايران گلوبال
سام قندچی

دوست عزيز آقاي کيانوش توکلي،

با نهايت سپاس از همه همکاري هاي متقابل در چند ساله اخير و نيز تشکر ويژه از شما بخاطر دوستي و مودت.

با اينکه معتقدم همه ديدگاههاي سياسي در جامعه بايد آزاد باشند که نشريات، سازمانها و سايتهاي خود را داشته باشند ولي
در عين حال همه ديدگاه ها نميتوانند با هم در يک نشريه، سازمان، يا سايت اينترنتي کار کنند.

من حتي فکر ميکنم نظريه معتقد به ولايت فقيه بايد آزاد باشد در يک جامعه دموکراتيک سکولار نظراتش را تبليغ کند ولي با صاحبان چنان نظري حاضر نيستم مجله مشترکي بسازم.

با برخي نظرات با اينکه بخاطر اختلافات در پلاتفرم سياسي حاضر نيستم در يک تشکيلات سياسي باشم ولي با همانها در يک تشکيلات خبري يا حقوق بشري حاضرم همکاري کنم.

با برخي ديگر نظير القاعده و کوکلاکس کلان حتي در چنان تشکيلات هائي هم حاضر نيستم مشترکاً کار کنم اما حتي آنها هم اگر اسلحه بلند نکنند بنظر من در جامعه بايد آزاد باشند که نظراتشان را بيان کنند و اجتماعاتشان را برگزار کنند همانطور که در بوستون آمريکا کوکلاکس کلانها آزاد بودند تظاهرات مسالمت آميز داشته باشند.

بنظر من در مديريت شرکت داشتن با آزاد بودن در صفحه اظهار نظر فرق دارد. حتي هواداران ولايت فقيه هم در صفحه اظهار نظر ايران گلوبال آزادند ولي فکر نميکنم کسي از نيروهاي دموکرات و سکولار بخواهد با آنها سايت مشترکي داشته باشد.

در نتيجه تصميم من به عدم شرکت در مديريت يک نشريه يا سازمان به معني بي ارزش دانستن کار آن نشريه نيست بلکه بيان درک من از معيارهاي کار مشترک است که در بالا بيان کردم و لزوماً با درک ديگران در همين مورد يکي نيست.

اما جدا از اينکه در مديريت يک سايت بخواهم شرکت کنم يا نه ارزش بيروني يک سايت را نگاه ميکنم و از مطالب آن بهره ميبرم و اميدوارم ايران گلوبال در تلاشهايش براي ارائه نقطه نظرات گوناگون همچون گذشته پيروز باشد.

براي شما و سايت ايران گلوبال آرزوي موفقيت دارم و گاه به گاه نيز اگر مقاله اي داشته باشم که فکر کنم براي ايران گلوبال ممکن است جالب باشد، آن را براي شما ارسال خواهم کرد که اگر شما تشخيص داديد براي سايت شما مفيد است درج کنيد.

با تشکر دوباره از همه دوستي ها و همکاريها در چند ساله اخير.

به اميد جمهوري آينده نگر فدرال، دموکراتيک، و سکولار در ايران،

سام قندچي، ناشر و سردبير
ايرانسکوپ
http://www.iranscope.com
28 ارديبهشت 1388
May 18, 2009